Naše historie

Kořeny firmy Altitudo sahají do roku 1967, kdy můj učitel Vladimír Suchý řečený „Voloďa“ založil firmu pro výškové a elektromontážní práce. Firma byla jedinou institucí svého druhu, měla proto dost napilno – prováděla veškeré výškové práce od sanací skalních svahů až po rekonstrukce historických památek. V práci je čekalo i mnoho úsměvných zakázek jako třeba uvolnění Hradní státní vlajky zaseknuté na půl žerdi při volbě nového prezidenta.

V těchto dobách počátků výškových prací ještě nebyly kodifikovány bezpečné pracovní postupy pro práci ve výšce. Voloďa tato pravidla a postupy sepsal, časem byla převedena do vyhlášek a stala se tak závaznými pro všechny pracovníky ve výšce. Voloďa se poté stal prvním instruktorem sdružení instruktorů horolezecké techniky s registrací „ALP001“. Opustil nás ve věku 90 let, na podzim roku 2015, kdy ještě týdny před odchodem rozdával cenné rady pro provádění probíhajících prací.

Po Voloďově odchodu se rozbíhá projekt Altitudo, který přebírá spokojené zákazníky, má velké zkušenosti, jasnou vizi a potenciál zhotovit veškeré práce ve výškách, dle přání zákazníka. V duchu Voloďova odkazu jsou hlavním jádrem firmy zkušení horolezci, kteří se vydali na cestu řemesla a inženýrských prací ve výškách. Naše záliba – náročný pohyb v exponovaném terénu a zdolávání obtížných cílů se tak přesouvá i do našeho pracovního života – žádná zakázka pro nás není nesplnitelná, z horolezectví jsme přivyklí velké psychické i fyzické zátěži. Pracujeme se spolehlivostí a odhodláním, stejně jako při lezení náročných horských výstupů, kdy na kvalitě odvedené práce stojí náš život.

Hledat na webu

+ 420 774 866 122

obchod@altitudo.cz

Obchod: Pavel  Novák

Příprava zakázek: Pavel  Trojan

Jednatel: ing. Adam Vaňkát, Ph. D.

Provozovna

Na Zlíchově 253/13

Praha 5

152 00

Těšíme se na spolupráci.